همکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه

همکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه

رم - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرویس بین المللهمکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه

مرکز بین­المللی مطالعات پیشرفته مدیترانه (CIHEAM) و سازمان فائو، موافقتنامه­ای در زمینه تقویت همکاریهایشان امضا کردند.  به گزارش ایانا از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو)، این دو سازمان در قالب این توافقنامه در زمینه غذاهای سنتی، حفاظت از جنگلها، مدرن سازی آبیاری و مدیریت بیماریها و قرنطینه گیاهی، به همکاریهای خود شدت خواهند بخشید. شیلات و آبزی­پروری، تولید دام و منابع ژنتیک گیاهی از دیگر موارد این توافق است.

بر اساس این گزارش، این دو سازمان در سالهای 2009 و 2010 اجرای برنامه­های تحقیقاتی، برگزاری کارگاههای آموزشی و مبادله کارشناسان و دانشجویان را به منظور ترویج محصولات غذایی کشاورزی کوهستانی که اغلب سهم زیادی در پایداری زندگی در مناطق نامساعد و کوهستانی دارد، در دستور کار خود قرار داده­اند.

توسعه فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی برای بهبود تولید میوه و کنترل ورود و شیوع آفات در منطقه مدیترانه از طریق پیمان‌نامه­های هماهنگ کننده نظارت بر آفات و گواهی نهال، از دیگر کارهای مشترک این دو سازمان است.

CIHEAM یک مؤسسه بین­المللی منطقه­ای است که فراهم کننده آموزش، هدایتگر تحقیقات و مروج همکاری بین­المللی در زمینه کشاورزی و توسعه روستایی در مدیترانه از طریق چهار مؤسسه کشاورزی باری (ایتالیا)، چانیا (یونان)، مون پلیه (فرانسه) و ساراگوزا (اسپانیا) است. همکاری این مرکز و سازمان فائو از سال 1977 آغاز شده است.

مترجم: سید محسن سنجری

/ 1 نظر / 115 بازدید
مهندس صدیقی

شرکت نو آوران نما پرداز جهت تکمیل کادر خود اقدام به جذب نیروی بازاریاب حرفه ای و نیمه حرفه ای کرده است شرایط پزیرش: ١-داشتن کارت پایان خدمت یا ارائه اشتغال تحصیل از دانشگاه یا مراکز آموزشی ٢-داشتن روابط عمومی بالا و مهارت در ایجاد ارتباط ٣-قبول شدن در مصاحبه http://nemapardaz.persianblog.ir/