تحقیقات تقاضامحور در کشور گسترش می‌یابد

 

رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور در گفتگو با ایانا: 


تحقیقات تقاضامحور در کشور گسترش می‌یابد 


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات 

توسعه تحقیقات مشتری، تقاضامحور و اثربخش به ویژه در زمینه روشهای غیرشیمیایی و بیولوژیک در دستور کار موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور قرار گرفت.


رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: به مدت دو روز روسای بخشهای تحقیقاتی گردهم آمده‌اند تا در زمینه مسائل و مشکلات موجود و برنامه‌های آتی و راهبردی پیش‌بینی شده بحث و بررسی کنند.

دکتر عسگری افزود: بخشی از توان گیاهپزشکی کشور در ستاد موسسه مستقر است ولی بخش اعظمی از آن در استانها به صورت بخشهای تحقیقاتی گسترده شده است.

وی با اشاره به اینکه خودکفایی و امنیت و سلامت غذایی با هماهنگی تمامی بخشها امکان‌پذیر است، گفت: در قالب شش برنامه راهبردی در زمینه‌های عوامل خسارتزای جانوری، عوامل خسارتزای بیماریزا، رده‌بندی موجودات زنده، آفت‌کشها، علفهای هرز و برنامه راهبردی تولید محصولات ارگانیک برنامه‌های این موسسه و بخشهای ذی‌ربط هماهنگ خواهد شد.

دکتر عسگری برنامه تولید محصولات ارگانیک را از برنامه‌های جدید این موسسه برشمرد و خاطرنشان کرد: از سالیان گذشته محققان این موسسه با سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی FAO در قالب آموزشی کشاورزان و تسهیلگران برنامه‌های منسجمی داشته است ولی با تاکیدات معاونت تولیدات گیاه، این برنامه با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

گفتنی است گردهمایی روسای بخشهای تحقیقات گیاهپزشکی کشور از صبح امروز آغاز و تا فردا ادامه خواهد داشت./

 

خبرنگار: مژگان ستار

 

/ 1 نظر / 106 بازدید
معصومي

با سلام با شبهه آيا زن از دنده چپ مرد آفريده شده؟ در خدمت شما دوست عزيز هستم. شما ميتوانيد به يكي از ايندو ادرس مراجعه نموده و نظر ارزشمند خودتان را بيان نمائيد www.rasekhoon.blogfa.com http://rasekhoon.parsiblog.com