مانع طرح‌های توسعه‌ای کشور نشویم

دبیر تشکل سبز بیجار که با عنوان مرد سبز کشور نیز شناخته شده است، با ابراز گلایه از توقف برخی پروژه‌های عمرانی در کشور گفت: هرچند برخی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی موجب تخریب بخشی از محیط زیست می‌شوند، اما نباید مانع از اجرای آنها شد؛ چرا که این‌گونه خسارت‌ها را باید با در پیش گرفتن شیوه‌هایی که کمترین خسارات را به طبیعت وارد می‌کنند، جبران کرد.

 

علیرضا پیران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب افزود: مسئولان نیز نباید کاهش هزینه‌های طرح‌های عمرانی با استفاده از مسیرهایی که به صرفه اقتصادی، اما مخرب محیط زیست است را لذ حفاظت و احیاء عرصه‌های منابع طبیعی کشور مقدم برشمرند.

وی با اشاره به اینکه پاک‌سازی محیط زیست حد و مرزی نمی‌شناسد، تصریح کرد: باید در هر شرایطی به فکر حفاظت از محیط زیست برای نسل آینده بود و این امر از هیچ تبصره و قانونی تبعیت نمی‌کند.

دبیر تشکل سبز بیجار از جمع‌آوری سرنگ‌های آلوده رهاشده در طبیعت بیجار خبر داد و اظهار داشت: مدتی است که بر روی طرح جمع‌آوری و تعویض سرنگ‌های آلوده که عموماً از سوی معتادان در طبیعت رها می‌شوند، مطالعه و کارشناسی‌های لازم صورت گرفته که این زباله‌های آلوده تا حدودی از محیط زیست پاک‌سازی شده‌اند.

پیران تأکید کرد: سرنگ‌های بهداشتی نیز در مناطقی مشخص مانند درز دیوار و یا میان درختان جاسازی شده که به این ترتیب معتادان متوجه می‌شوند این سرنگ‌ها از سوی کمپ و یا سازمانی برای جلوگیری از شیوع بیماری، افزایش ضریب حفاظت و پیشگیری از ابتلاء افراد و پاک‌سازی محیط زیست صورت گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری اداره راه بیجار، هموارسازی و دفن زباله و ضایعات ساختمانی حریم جاده‌ها صورت گرفته که امید می‌رود اجرای این‌گونه طرح‌ها که حفاظت و احیاء محیط زیست را به همراه دارند، افزایش یابد./

 

خبرنگار: سهیلا گلی‌زاده

V-911129-01

/ 0 نظر / 74 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.