انتقال تحقیقات کشاورزی به وزارت علوم منتفی است

عاون تحقیقاتی و پژوهشی سازمان تات:

انتقال تحقیقات کشاورزی به وزارت علوم منتفی است


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات

به دلیل گسترده بودن بخش کشاورزی، امکان انتقال تحقیقات آن به وزارتخانه های دیگر وجود ندارد.


معاون تحقیقاتی و پژوهشی سازمان تات در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: چندی پیش بحث ادغام بخشهای تحقیقاتی کشاورزی با وزارت علوم مطرح بود که با توضیحات انجام شده در حال حاضر این بحث منتفی است.

دکتر محمدعلی کمالی افزود: اخیرا سه وزارتخانه از جمله اقتصاد و دارایی و نیرو بخشهای پژوهشی خود را به وزارت علوم منتقل کرده اند که این انتقال در راستای تجمیع بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که بخش کشاورزی به واسطه گسترده بودن و نیاز به تعامل بسیار بالا میان کشاورز، ترویج و تحقیقات نیاز است در کنار هم باقی بماند.

کمالی ادامه داد: برخی از پروسه های تحقیقات از جمله اصلاح بذر به زمانی 12 تا 15 ساله نیاز دارد که ایجاب می کند بخش تحقیقات همیشه در کنار بهره بردار باقی بماند.

 

تحقیقات کشاورزی باید همواره در کنار تولید باشد

وی با اعلام اینکه این شبکه عظیم کشاورزی بیش از 70 سال قدمت دارد، تصریح کرد: تحقیقات کشاورزی همچون تحقیقات وزارت بهداشت است که باید همواره در کنار تولید باقی بماند.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: باربری و ارتقای وضعیت کشاورزی یک کشور باید با حضور مستمر تحقیقات، ترویج و بهره بردار محقق شود.

کمالی در پایان تاکید کرد: محققان تحقیقاتی کشورمان به صورت تمام وقت به پژوهشهای کشاورزی مشغول هستند و در این مدت نیز باید در کنار کشاورز باقی بمانند، بنابراین امکان الحاق تحقیقات کشاورزی به بخشی دیگر وجود ندارد./

 

خبرنگار: مژگان ستار

/ 5 نظر / 66 بازدید
پدرام

سلام وبلاگ زیبایی داری مطالبت هم جالب هستن به وبلاگ من هم سربزن موفق باشی www.funiha.rozblog.com

20tv

سلام..وبلاک خوبي داري..به سايت شبکه 20 هم سر بزن..نظر يادت نره .. مرسي www.20tv.org

kasb daramad az tarigh sms

سلام دوست عزيز وبلاگ زيبايي داري اميدوارم هميشه همينطور پر محتوا باشه يه پيشنهاد خوب واستون دارم ميخواي از طريق خوندن پيامك تبليغاتي درآمد كسب كني پس به ما يه سري بزن منتظرتيم

link box

سلام دوست عزيز وبلاگ زيبا و پر محتوايي داري يه لينك باكس ساختم اگه خواستي لينكت و اد كني بهم خبر بده اما قبلش كد لينك باكس و ته وبلاگت كپي كن منتظرتم