افزایش 30 درصدی مصرف قارچ در رمضان

عضو هیات مدیره انجمن صنفی قارچ کشور در گفت و گو با ایانا:

افزایش 30 درصدی مصرف قارچ در رمضان

خبرگزاري کشاورزي ايران - سرويس تشکل هاي غير دولتي : عرضه مستقیم قارچ در سازمان میادین میوه و تره بار مصرف این محصول را در ماه رمضان تا 30 درصد افزایش می­دهد.    

 

محمدرضا نوربخش، عضو هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان قارچ کشور در گفت و گو با ایانا گفت: همزمان با شروع ماه رمضان و عرضه مستقیم آن در سازمان­های میادین مصرف این محصول که مکمل مناسبی برای ارتقاء ارزش غذایی روزه­داران است تا 30 درصد افزایش می­یابد.

وی از صادرات 300 تن قارچ به خارج از کشور خبر داد و گفت: طبق پیش بینی­های به عمل آمده 300 تن قارچ تولیدی کشور تا پایان سال به کشورهای عراق، آسیای میانه و امارات متحده عربی صادر خواهد شد.

نوربخش مزارع کل کشور را 171 قطعه عنوان کرد و افزود: از مزارع موجود 16 مزرعه نیمه فعال، 22 مزرعه غیرفعال و مابقی در 6 دوره کشت به فعالیت مشغولند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی قارچ حجم تولید قارچ کشور را 38 هزار تن عنوان کرد و گفت: با
سرمایه­گذاری 200 میلیارد تومانی برای بهسازی مزارع پرورش قارچ عملکرد این محصول از 13 کیلوگرم در مترمربع به 20 کیلوگرم خواهد رسید که حجم تولیدی کل کشور را افزایش خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتیکه دولت با اختصاص تسهیلات بانکی با سود مناسب و کاهش موانع اقدام کند حجم تولید قارچ کشور افزایش یافته و ارزآوری این محصول از روند صادرات قارچ افزایش خواهد یافت./

خبرنگار: فاطمه مهرداديان

/ 0 نظر / 5 بازدید