500 دستگاه تراکتور جدید برای شالیکاران وارد می شود

اقتصادی » کشاورزی و صنایع غذایی
1389/11/11 16:53*آرشیو* 500 دستگاه تراکتور جدید برای شالیکاران وارد می شود مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و مدیر عالم موسسه جهاد استقلال گفت:فاز نخست مونتاژ 200 دستگاه تراکتور وارداتی در حال اجرا است که با توجه به استقبال کشاورزان از این وسیله 500 دستگاه دیگر نیز به زودی وارد و پس از مونتاژ، در اختیار کشاورزان برنج کار قرار می گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران محمد رضا شافعی نیا ظهر امروز 11 بهمن در نشست خبری در محل موسسه جهاد استقلال با بیان این مطلب افزود: قیمت این تراکتورها در حدود 19 میلیون تومان است که وزارت جهاد کشاورزی برای کمک به کشاورزان به منظور خریداری آنها تسهیلات بانکی معادل دو میلیارد تومان با بهره کم در اختیارشان قرار می دهد و با توجه به کیفی بودن برند این تراکتورها تولید آنان توسعه می یابد و انتقال تکنولوژی نیز در آینده انجام می شود.

وی با اشاره به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن کشاورزان گفت: طرح بیمه ویژه کشاورزان و تولید کنندگان صنایع غذایی با سرمایه گذاری معادل 40 میلیارد تومان تا اوایل سال آینده اجرا می شود که بر اساس آن کشاورزان، خانواده های آنان و محصولات و ادوات کشاورزی این افراد تحت پوشش خدمات بیمه قرار می گیرد.

شافعی نیا با اشاره به اینکه مهمترین دستاورد هدفمندی یارانه ها منافع حاصل از درآمد این قانون برای کشاورزان است تصریح کرد: این اتفاق سبب رشد بخش کشاورزی شده و این امر اقتصادی شدن تولید و کاهش هزینه های آن را به دنبال دارد.

 مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و مدیر عامل موسسه جهاد استقلال با اشاره به اینکه دولت برنامه های خوبی برای تامین نیاز شب عید دارد افزود: تشکیل اتحادیه تامین کننده و تولید کننده ماشین آلات کشاورزی، تشکیل اتحادیه وارد کنندگان تامین و توزیع نهاده های دام و طیور و اتحادیه مکانیزاسیون از جمله برنامه های این موسسه است که تامین نیاز تولید کنندگان ساماندهی واردات و نهاده های مربوط به دام و طیور را در بر دارد.

 شافعی نیا با اشاره به ضرورت تامین نیاز مردم در بخش محصولات کشاورزی تصریح کرد: اگر امکان نگهداری محصولات کشاورزی در کشور نباشد باید صادرات را افزایش داد و در صورت ایجاد کسری در بازار واردات انجام می شود که این روند با فراهم شدن امکان نگهدای محصولات کشاورزی ادامه می یابد و پس از آن واردات قطع خواهد شد.

 وی با اشاره به همکاری با دولت سودان گفت: خط تولید واکسن تب برفکی در کشور سودان بخش هایی از آفریقا راه اندازی می شود که در این طرح 40 درصد سرمایه گذاری سهم سودان همراه با تامین زمین و زیر ساخت و 60 درصد سرمایه گذاری سهم ایران با تامین دانش فنی، مسائل مربوط به آن و مدیریت و اموزش است.

 مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به کلنگ زنی این طرح تا یک ماه آینده افزود: تا 2 سال آینده این طرح اجرا می شود و بین 12 تا 15 میلیون یورو هزینه ی آن است./ب

/ 0 نظر / 73 بازدید