مدیر لرستانی وزارت جهاد اعلام کرد : اجرای طرح توسعه انار در مناطق کم‌خطر کشور

 


مدیرکل دفتر امور میوه‌ها در گفتگو با ایانا خبر داد:

اجرای طرح توسعه انار در مناطق کم‌خطر کشور


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: کشاورزی

طرح توسعه انار در مناطق کم‌خطر کشور، یکی از اولویتهای دفتر امور میوه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.


مدیرکل دفتر امور میوه‌ها با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: کشور ما نخستین تولیدکننده انار در جهان است و به دلیل ارگانیک بودن، مقاومت به خشکی، شوری و درجه تحمل به سرما تا 12- درجه، لازم است، استانهای دارای این شرایط در حال شناسایی شود.

 

آقارضا فتوحی افزود: استانهای لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و بخش کمی از استان گلستان از مناطق کم‌خطر برای کشت این محصول ارزشمند محسوب می‌شوند.

 

وی افزود: سطحی حدود 10 هزار هکتار برای این طرح در نظر گرفته شد و از نهالهای دارای گواهی سلامت، اصالت و استاندارد استفاده شد.

 

فتوحی با اعلام اینکه استانهای شناسایی شده در طی سالهای اخیر کمتر دچار سرمازدگی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این طرح در صورت تخصیص اعتبارات در سال جاری عملیاتی خواهد شد و در طی یک برنامه پنج ساله اجرا می‌شود./

 

 

 

خبرنگار: مژگان ستار

 

/ 3 نظر / 88 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

سيروس

با سلام چرا بايد از سه ماه مانده به انتخابات ميوه گران شود من در اين رابطه يقين دارم مرتبط با امپراتوري راند و ويژه خواري است براي مردم توضيح دهيد كه بدانند.

سيروس

با سلام چرا بايد از سه ماه مانده به انتخابات ميوه گران شود من در اين رابطه يقين دارم مرتبط با امپراتوري راند و ويژه خواري است براي مردم توضيح دهيد كه بدانند.